Kosmova kronika?
Thread poster: Charlotte Blank
Charlotte Blank
Charlotte Blank  Identity Verified
Germany
Local time: 05:04
Czech to German
+ ...
May 19, 2006

Ahoj,

vi nekdo, kde mohu najit Kosmovu kroniku v internetu? Chtela bych se podivat na odstavec o Praze, protoze mam prekladat jednu vetu, ktera je patrne nespravna v mem textu.

Diky!

Charlotte


 
Milan Condak
Milan Condak  Identity Verified
Local time: 05:04
English to Czech
Kronika na internetu asi není May 20, 2006

Charlotte Blank wrote:

Ahoj,

vi nekdo, kde mohu najit Kosmovu kroniku v internetu? Chtela bych se podivat na odstavec o Praze, protoze mam prekladat jednu vetu, ktera je patrne nespravna v mem textu.

Diky!

Charlotte


Nikdo o kronice asi nic neví. Tak jsem trochu pátral. Našel jsem latinský název Chronica Boemorum, životopis Kosmase a ukázky textů. Latinsky + česky, latinsky + anglicky. Časté je porovnávání počasí a citace o tornádech. Němečtí autoři zase zdůrazňují pasáže, ve kterých je uváděno, že kromě Čechů žili v Čechách i Němci.

Možná je tvoje věta mezi uvedenými citáty.

Dočetl jsem se, že pouze 3. díl je kronika = popisuje současné události. První dva díly zpracovávají pověsti a čerpají ze starších literárních děl.

Zkus si Google. Wikipedii. Našel jsem i seznam knihoven, ve kterých kronika je.

Milan


 
Charlotte Blank
Charlotte Blank  Identity Verified
Germany
Local time: 05:04
Czech to German
+ ...
TOPIC STARTER
Diky! May 23, 2006

Ahoj Milane,

dekuji moc! Google, Wikipedia atd. uz jsem zkusila a ted jsem nasla (konecne) alespon nektere preklady do CJ a NJ v katalogu NKP. Doufam, ze tam bude take original tyto vety o Praze

Charlotte


 


There is no moderator assigned specifically to this forum.
To report site rules violations or get help, please contact site staff »


Kosmova kronika?






Wordfast Pro
Translation Memory Software for Any Platform

Exclusive discount for ProZ.com users! Save over 13% when purchasing Wordfast Pro through ProZ.com. Wordfast is the world's #1 provider of platform-independent Translation Memory software. Consistently ranked the most user-friendly and highest value

Buy now! »
Trados Business Manager Lite
Create customer quotes and invoices from within Trados Studio

Trados Business Manager Lite helps to simplify and speed up some of the daily tasks, such as invoicing and reporting, associated with running your freelance translation business.

More info »