Off topic: Pěnišníky
Thread poster: Milan Condak
Milan Condak
Milan Condak  Identity Verified
Local time: 17:03
English to Czech
Jun 12, 2022

Pěnišníky neboli rododendrony jsou oblíbenou dřevinou zahrad.

https://cs.wikipedia.org/wiki/Pěnišník

Ilustrace pěnišníku se zobrazením vegetativních orgánů (Rhododendron hirsutum)

Moje žena pěstuje žlutý, bílý a fialový (purpurový) rododendron. V Petřvaldě, kde bydím (ve výšce 300 m nad mořem) odkvetly všechny v květnu. U syna
... See more
Pěnišníky neboli rododendrony jsou oblíbenou dřevinou zahrad.

https://cs.wikipedia.org/wiki/Pěnišník

Ilustrace pěnišníku se zobrazením vegetativních orgánů (Rhododendron hirsutum)

Moje žena pěstuje žlutý, bílý a fialový (purpurový) rododendron. V Petřvaldě, kde bydím (ve výšce 300 m nad mořem) odkvetly všechny v květnu. U syna v Kozlovicích (ve výšce 500 m nad mořem) odkvetly do 10. června 2022.

Když jsem nebyl v důchodě, nikdy jsem nevěnoval pozornost tomu, jak vypadají plody rododendrnu. Letos jsem je vyfotografoval poprvé.

V květnu jsem se zúčastnil propagační akce Odoo v Praze. Jejich fialově-purporová barva je pryč. Je červen pěnišník má plody. Musím vytvořit a dokončit svoji webovou stránku zdarma.

Každý z vás si může vytvořit na Odoo stránky s nabídkou svých překladatelských služeb zdarma.

Já si vytvářím webové stránky zdarma s modulem eLearning. První kurz bude o vyhledávání terminologie v EurLexu. Až dokončím zpracování kurzu, tak jej zveřejním a dám Vám vědět.

Milan

[Edited at 2022-06-12 22:01 GMT]
Collapse


 


There is no moderator assigned specifically to this forum.
To report site rules violations or get help, please contact site staff »


Pěnišníky






TM-Town
Manage your TMs and Terms ... and boost your translation business

Are you ready for something fresh in the industry? TM-Town is a unique new site for you -- the freelance translator -- to store, manage and share translation memories (TMs) and glossaries...and potentially meet new clients on the basis of your prior work.

More info »
CafeTran Espresso
You've never met a CAT tool this clever!

Translate faster & easier, using a sophisticated CAT tool built by a translator / developer. Accept jobs from clients who use Trados, MemoQ, Wordfast & major CAT tools. Download and start using CafeTran Espresso -- for free

Buy now! »